Filet z miruny bez skóry 0% glazury - Taylle`s 1kg

1 Reviews
0094
Produkt dostępny
46,90 zł
Porcja
 • Całe opakowanie 6,8kg
 • 1kg

1kg - 3 szt.

Informacje Różnica w gramaturze produktu może stanowić 50g

Szczegóły produktu

Dla kobiet w ciąży
tak
Smak
soczysta
Kategoria produktu
ryba mrożona, dziko żyjąca
Czy ma ości
Nie
nie
Glazura
0% glazury

Składniki: Miruna nowozelandzka 100%

Alergeny: Ryba

Wartości odżywcze / 100 g
Wartość energetyczna 302kj /70 kcal
Tłuszcze 1,2 g
   w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0,2 g
Węglowodany 0,3 g
   w tym cukry 0,3 g
Białko 15,2 g
Sól 0,13 g

Składniki: Miruna nowozelandzka 100%

Alergeny: Ryba

Opis

Poznaj filet z miruny bez skóry 0% glazury - Taylle`s 1kg

Miruna nowozelandzka jest morską rybą poławianą w czystych wodach w okolicy Nowej Zelandii. Miruna to nazwa handlowa, fachowo ryba znana jako buławik nowozelandzki. Miruna jest drapieżną rybą żywiąca się głównie skorupiakami, kalmarami lub małymi rybkami. Ryba od kilku lat z powodzeniem gości na polskich stołach, a spożycie w Polsce stale rośnie. Wpływ na to mają przede wszystkim walory smakowe, przystępna cena miruny oraz wartości odżywcze produktu. Mięso miruny jest białe i chude, zawiera tylko 70 kcal w 100g porcji.

Najważniejsze cechy miruny bez skóry 0% glazury - Taylle`s 1kg

 • Produkt produkcji morskiej, filetowany oraz zamrożony do 2-3h od połowy bezpośrednio na statku
 • 0% glazury – 100% ryby
 • Produkt premium bez czerwonych plamek krwi
 • Filet bez skóry
 • Produkt bez ości – odpowiednie dla dzieci
 • Bez zapachu rybnego po rozmrożeniu
 • Niskokaloryczne mięso tylko 70 kcal/100g porcji
 • Pochodzi ze zrównoważonych połowów, posiada certyfikat MSC
 • Polecana dla kobiet w ciąży

Pochodzenie miruny bez skóry 0% glazury - Taylle`s 1kg

Miruna nowozelandzka zasiedla czyste wody u wybrzeży Nowej Zelandii – FAO 81( południowo-zachodni Pacyfik). Ryba żyje w wodzie na głębokości od 300 do 900 m. Miruny należą do rodziny Merlucciidae i są spokrewnione z morszczukami. Główny sezon połowowy miruny trwa od czerwca do września. Ze względu na fakt, że miruna poławiana jest w odległych wodach Nowej Zelandii w Polsce dostępna jest w postaci mrożonej. Mrożone ryby są transportowane do Polski specjalnymi statkami – kontenerowcami gdzie w kontrolowanej temperaturze -20 stopni C po ponad 60 dniowej podróży docierają do Polski.

Więcej informacji o mirunie- bez skóry 0% glazury - Taylle`s 1kg

Roczne połowy miruny to około 150 000 ton, a firma Taylle`s odpowiedzialna jest za 25% tych połowów co czyni ją największym producentem na świecie. Firma swoje wieloletnie doświadczenie przeniosła wprowadzając na rynek produkt pod marką Amaltal. Miruna oferowana pod tą marką nie posiada na swoim ciele czerwonych kropek – plamek krwi co wpływa na jej wygląd oraz walory smakowe. Nazwa Amaltal wywodzi się od statku, którym poławiane są miruny.

Miruna nowozelandzka ma jędrne mięso o delikatnym smaku. Jest rybą soczystą i chudą, posiada tylko 70 kcal w 100g porcji. Polecana jest dla osób cierpiących na miażdżycę ze względu na swą niską zawartość tłuszczu (tylko 1,2g w 100g porcji). Oferowany produkt nie posiada glazury, czyli po rozmrożeniu 1kg ryby zostanie 100% fileta. Ryba nie posiada ości także może być spożywane przez dzieci. Mirunę można przygotować na wiele sposobów. Można ją upiec, usmażyć, ugrillować.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w mirunie pozytywnie wpływają na rozwój mózgu nienarodzonego dziecka, dlatego produkt ten jest rekomendowany dla kobiet w ciąży.

Obszar połowu

FAO 81

FAO 81

Powyższy skrót to międzynarodowy system znakowania obszarów połowu słonowodnych ryb stworzony poprzez Food and Agriculture Organization of the United Nations. FAO 81 oznacza strefę południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, to właśnie z tego miejsca wyławiane są ryby oznaczone tym skrótem.

Opinie

1 Opinie

Polecam
Miruna bardzo smaczna, bez ości, szybka wysyłka towaru, Polecam
w

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.